İTALYA’NIN EN ÜNLÜ MODACILARI VE MARKALARI

Missoni

Mevcut Tasarımcı: Angela Missoni

Missoni’ye göre bir İtalyan gibi giyinmek nasıl; İtalyan modasının ilk kuralı, aile tarafından işletilen Missoni markasının 1950’lerden beri tam olarak yaptığı şey olan kendi imza stilinize bağlı kalmaktır. Renkli trikoları, anında fark edilen zikzak desenleri ve bohem idealleri ile ünlü Missoni, güvenilir parçalar yaratıyor ve eğlenceli moda trendlerinden kaçınıyor.


Versace

Mevcut Tasarımcı: Donatella Versace

Versace’ye göre bir İtalyan gibi giyinmek nasıl: Merhum Gianni Versace bir keresinde şöyle demişti: “Bence kuralları ve engelleri aşmaya çalışmak bir tasarımcının sorumluluğundadır” efsanevi tasarımcının ve marka kurucusunun başlangıcından bu yana markanın imzası olan “daha fazlasıdır” yaklaşımını veciz bir şekilde açıklayan bir alıntı.

Donatella Versace, maksimalist erkek giyimi ve kadın giyimini tam gaz sunarak kardeşinin vizyonunu aktarıyor – ticari marka barok desenleri, altın süslemeleri ve kusursuz Medusa motifini düşünün. Bu nedenle, bugünün köklerine dönen Versace’ye göre, bir İtalyan, kırılmaz bir özgüven, yetenek ve bir pizazz dokunuşuyla giyiniyor.


Prada

Mevcut Tasarımcılar: Miuccia Prada ve Raf Simons

Prada’ya göre bir İtalyan gibi giyinmek nasıl; Prada erkek/kadın kriterlerine uymak için, zamana uygun bir topluluk yaratmak için geçmişin ve geleceğin unsurlarını sentezleyebilmelisiniz. Miuccia Prada’nın son teknoloji kaynakları retro esinlerle birleştirme tutkusu ve her zaman baştan çıkarıcı, mevsimi aşan deri ürünleri, markanın başarısının ana formülüdür. Artık durdurulamaz Bay Raf Simons ona katıldığına göre, iyi bir önlem için karışıma bir isyan ipucu atılmasını bekliyoruz.


Giorgio Armani

Mevcut Tasarımcı: Giorgio Armani

Giorgio Armani’ye göre bir İtalyan gibi giyinmek nasıl; İtalyan giyiminde hızlandırılmış bir kurs arıyorsanız, minimalist modanın babası Giorgio Armani’ye bakın. Italia kökenli daha canlı markaların aksine, Giorgio’nun odak noktası rahat lüks (dar kesim triko; yapılandırılmamış, her duruma uygun takımlar ve bol bol lacivert) üzerinde duruyor. Bu nedenle, bir İtalyan gibi giyinmek, Giorgio Armani gibi giyinmek demektir – bir sürü sınıf ve sofistike.


Gucci

Mevcut Tasarımcı: Alessandro Michele

Gucci’ye göre bir İtalyan gibi giyinmek nasıl: İtalyan modasının büyük titanı Gucci, her şeyde zengindir: renk bakımından zengin, malzeme bakımından zengin, ihtişam bakımından zengin ve etki bakımından zengin. Basitçe söylemek gerekirse, Gucci’nin İtalyan giyimi yorumu, büyük ifadeler, karmaşık ayrıntılar ve parıltı ve ihtişam üzerine kuruludur – özellikle de her zaman eksantrik Alessandro Michele’in yönetimi devralmasından bu yana. Bir nostalji dokunuşu ve pek çok özür dilemeyen gösteriş, markanın bugünkü estetiğini tanımlar.


Fendi

Mevcut Tasarımcı: Silvia Fendi ve Kim Jones

Fendi’ye göre bir İtalyan gibi giyinmek nasıl: Logomania, Fendi’de son birkaç yılda üstün gelmiş olabilir; ancak, Roma merkezli markanın özünde bulunan krem-of-the-mahsul derilerdir. Buna göre, Fendi’nin stil yönergelerinin en önemli bileşeni, ömür boyu sürecek giyim ve aksesuarlar gibi maksimum kalitede parçalarla kendinizi şımartmaktır.


Bottega Veneta

Mevcut Tasarımcı: Daniel Lee

Bottega Veneta’ya göre bir İtalyan gibi giyinmek nasıl: Her şeyden önce, İtalyan modası, krema de la crème işçiliği ile ilgilidir. Bu nedenle, moda evinin marka dokuma tekniği olan intrecciato’ya ev sahipliği yapan Bottega Veneta’nın modası asla geçmez. Ve İngiliz tasarımcı Daniel Lee dümene geçtiğinden beri Bottega herkesin radarında. Sadece şunu gösteriyor ki, İtalyan stilini başarılı bir şekilde benimsemek için İtalyan kanından olmanıza gerek yok.


Sünnei

Mevcut Tasarımcı: Simone Rizzo ve Loris Messina

Sunnei’ye göre bir İtalyan gibi giyinmek nasıl: Sunnei, mutlu-şanslı İtalyanların Milano merkezli modacılarıdır: gösterişsiz bağ sahipleri; ayakları gevşek sırt çantalı gezginler; sahil sakinleri. Büyük boyutlu şekiller, şezlong şeritleri ve merkezinde Wes Anderson-esque renk paleti ile özünde eğlenceli bir markadır. Sunnei’nin eğlenceyi seven İtalyan stilinin anahtarı mı? Spor kıyafetlerinizi ciddiye alın.


Stone Island

Mevcut Tasarımcı: Carlo Rivetti

Stone Island’a göre bir İtalyan gibi giyinmek nasıl: Dış giyim uzmanları Stone Island, her zaman bir sonraki adımla ilgilendi. Son teknoloji malzeme ve teknolojiye yönelik araştırmaları, zamanın testine dayanan yüksek performanslı, faydacı uyumlar yaratmaya çalıştıkları için onları dış giyimin zirvesinde tuttu. Yani bir İtalyan gibi giyinmek için bir İtalyan gibi düşünmeye başlamak gerekir ve Stone Island’a göre bu ilerici bir zihniyet gerektirir.


Miu Miu

Mevcut Tasarımcı: Miuccia Prada

Miu Miu’ya göre bir İtalyan gibi giyinmek nasıl: Miu Miu, Miuccia Prada’nın kostüm kutusu – kalbinde bir çocuk olan tasarımcı, asi ama eğlenceli vizyonlarını şaşırtıcı derecede sofistike şekillerde hayata geçirmekten başka bir şey sevmiyor.

Miu Miu her şeyden çok ayrıntılarla ilgilenir. Güzel bir Peter Pan yaka, siyah tüvit ceketi güzelleştirir; bir kot etek kristallerle süslenmiştir; pastel mor bir kirpi, abartılı kapitone tasarımıyla ayrılıyor. Miuccia Prada ve Miu Miu ekibinin geri kalanı, çağdaş stil gereksinimlerine benzersiz dokunuşlar ekleyerek ateşli müşteri tabanlarını memnun ediyor.


Marni

Mevcut Tasarımcı: Francesco Risso

Marni’ye göre bir İtalyan gibi giyinmek nasıl: Günlük tarzınıza biraz canlılık katmayı umuyorsanız, Marni ilk başvuru noktanız olmalıdır. Büyük ölçüde sanat dünyasından ilham alan deneysel etiket, güçlü baskılar, göze çarpan renkler ve zevkli dokularla süslenmiş benzersiz, göz alıcı giysiler ve aksesuarlar yaratır.

Peki Marni’ye göre bir İtalyan nasıl giyinir? Risk alırlar ve hayal güçlerini yakalayan iddialı kahramanlık parçalarına yatırım yaparlar. Bir anda aklıma Marni’s Monster’s Inc.-esque çizgili tiftik kazağı geliyor.


Palm Angels

Mevcut Tasarımcı: Francesco Ragazzi

Palm Angels’a göre bir İtalyan gibi nasıl giyinilir: İtalyan markası Palm Angels’ın planını tanımlamanın belki de en uygun yolu ” kaykaycı şıklığı”. Kurucu ve tasarımcı Francesco Ragazzi, kaykayları yüksek modaya sokmayı nasıl başardı? Çoğu İtalyan tasarımcı gibi, dünya çapında sayısız alt kültürün dikkatini çeken yüksek kaliteli, her zaman yeşil kalan parçalar üretme becerisine sahiptir.


Valentino

Mevcut Tasarımcı: Pierpaolo Piccioli

Valentino’ya göre bir İtalyan gibi nasıl giyinilir: Valentino, zarafet ve ihtişamla dolu köklerine döndüğünde en iyi durumda olan, sürekli gelişen bir markadır. Böylece, Valentino’nun tek Pierpaolo Piccioli tarafından tasarlanan çağdaş koleksiyonları, tasarımcı markanın klasik estetiğini modern duyarlılıklarla yeniden yorumladığında alkışlanıyor.

Valentino’dan giyinme hakkında ne öğrenilebilir? Bu zerafet asla ölmez. Valentino’ya göre bir İtalyan gibi giyinmek, geçmişi ve bugünü kucaklayan rafine parçalar seçmekle ilgilidir.

Tags:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*