Özdemirteks Sürdürülebilirlik

ÖNCE GELECEK

Özdemirteks olarak geleceğimize miras bırakabileceğimiz bir gezegen için var gücümüzle çalışıyoruz, tüm çalışma prensiplerimizde ‘sürdürülebilirliği’ önemsiyoruz.

DOĞAYA SAYGI

Özdemirteks, endüstriyelin getirdiği sorumlulukları bilen ve bunları marka aklı ile kabullenmiş bir marka. Bu da üretimimizin her basamağında doğanın dengesine büyük bir saygı göstererek hareket etmemizi sağlıyor. Tercih ettiğimiz kumaşların yolculuğundan boyar maddelerimizdeki kimyasallara kadar her detayı önemsiyoruz. Çünkü bu bizim tabiat anaya duyduğumuz minnetin bir göstergesi ve bunun için uluslararası kuruluşların çözümlemelerine uyumlu çalışıyoruz.

 

AZ TÜKET, ÇOK ÜRET

İklim ve çevre koruma amacıyla bir araya gelen öncü şirketlerin belirlediği standartlar, Özdemirteks’in optimizasyon hedeflerinin bir parçası haline geldi. Yenilikçi yaklaşımlarımız ve kontrollerimiz ile enerji tüketimimizde % 6’ya varan bir düşüş sağladık. Üretim prensiplerimiz çerçevesinde süreçlerimize yön veriyoruz ve hem çalışanlarımıza hem de çevreye sağladığımız pozitif katkıyı yukarı çekmeyi amaçlıyoruz.