Üretim

Tasarım

Müşteri odaklılık ilkesi kapsamında hizmet standardını yükselten Özdemirteks Tekstil, müşterilerine üretim partnerliği yapmasının yanı sıra, tasarım sürecinde de partnerlik yapmaktadır. Müşterilerin tarz ve stillerine uygun konseptler oluşturmak amacıyla tasarım ekibi kuran Özdemirteks, belirli periyotlarda koleksiyonlar hazırlayarak müşterilerine sunmaktadır. Ayrıca müşterilerin istek ve beklentileri doğrultusunda, dünyadaki moda ve trendleri yakından takip etmektedir. Tasarım sürecinde firma iç kaynaklarının yanı sıra, dışarıdan tasarımcılarla da işbirliği yapan Özdemirteks Tekstil, bugüne kadar yurtiçi ve yurtdışından birçok profesyonel tasarımcı ile çalışarak müşterilerinin beklentilerine cevap vermektedir.

Teknik Uygulamalar

Tekstil sektöründe kendisini bir Dünya firması olarak konumlandırmaya gayret gösteren, yüksek teknolojisi, kaliteli insan kaynağı ve profesyonel yönetim argümanları ile varlığını sürdüren Özdemirteks Tekstil'in, bugünlere gelmesinin ardında "TEKNİK" bir firma olması yatıyor. Sürekli kendini yenileyen, sektördeki trendleri yakından takip eden ve bunlara uyum için gereken üretim ve yönetim esnekliğine sahip olan Özdemirteks, gelişmeyi şirket hedefleri arasına almış ender firmalardan biridir.

Organizasyon

Aynı müşteriye hizmet eden kişilerin birarada çalışması mantığıyla hayata geçirilen “Takım Çalışması” iletişimi artırarak, hız kazanmayı ve hatayı minimize etmeyi hedefliyor. Artık Özdemirteks Tekstil'de aynı müşteriye hizmet eden müşteri temsilcileri lojistik, planlama, satınalma gibi işleri yapan kişilerle aynı odada tek bir takım halinde çalışıyorlar.

Konfeksiyon

Özdemirteks’i sektörün en iyi markalarından biri haline getiren en önemli özelliği insan deneyimi ve teknolojiyi bir arada değerlendirebilmesi. Konfeksiyon bölümümüz bunun net bir örneği. Kuruluşumuzdan bu yana bizimle tecrübesini paylaşan operatörlerimiz ve yeni nesil dikiş makinelerinin mükemmel uyumuyla müşterilerimize en doğru ürünü üretmeye devam ediyoruz.

Laboratuvar

Test ve Kalite Kontrol Laboratuvarı Kumaş ve imalat numuneleri müşteriye veya Uluslararasi dış laboratuvarlara gitmeden önce bunyemizde ön kalite kontrol kontrol testlerden geçmekte olup Laboratuvarimizda gramaj boyutsal değişim, boncuklanma, su iticilik, yıkama, Ter haslığı, Pilling testleri yapılmaktadır.

Laboratuvarımız da,
Kesilebilir En
Kumaş ağırlığı
Boyutsal Değişim (yıkama)
Boyutsal Değişim (Eğrilik)
Sıcaklık Çekmesi
Boncuklanma Direnci
Esneklik,büyüme ve küçülme
Su iticiliği sprey testi
Yıkama haslığı,
Ter haslığı,
Pilling,
Baskı Nakış Testleri yapılmaktadır